top of page

Jedna zmiana. Wiele korzyści.

Zastanawiasz się, jak w prosty sposób wprowadzić kilka zdrowych zmian w swojej codziennej diecie?

Potrzebujesz czegoś nowego?

Nie wiesz, jak zacząć?


Przedstawiamy kilka prostych sposobów na zmiany w nawykach odżywiania, które spowodują lepsze trawienie, a co najważniejsze poprawę samopoczucia i zdrowia.

Skup się na małych i pozytywnych zmianach na początek. Wprowadź kilka przyzwyczajeń do swojego harmonogramu odżywiania.


Zagraj w zielone


Wprowadź zielone dodatki do swojej diety. Nie ma miary, by określić korzyści, które uzyskuje nasz organizm z warzyw i owoców, szczególnie liści, które możemy dodać do każdego z posiłków. Wzmacniamy układ odpornościowy, a nawet odmładzamy tkanki skórne.Makaron czy zapiekankę możesz przyozdobić liśćmi rukoli lub szpinaku. Do każdej kanapki dodawaj liście sałaty. To proste!


Czas na śniadanie


Od lat powtarzane zdanie

„bez śniadania nie wychodź z domu!”, jest wciąż aktualne. Pierwszy posiłek, to najlepszy sposób na naładowanie naszych baterii w organizmie przed rozpoczynającym się dniem.

Energia ze śniadania spowoduje brak uczucia bycia ospałym, jest regulatorem głodu przez resztę dnia.


Pozwala zachować balans. Dostarczając odpowiednie zapotrzebowanie już rano, Twój następny posiłek nie musi być wielki, ponieważ żołądek jest już w pewnym stopniu pełen.

Chcesz, by głód pojawił się znacznie później?

Dodaj do swojego śniadania białko i zdrowe tłuszcze, zapewnią sytość na dłużej.


Woda do posiłku


Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. W każdej sekundzie przetwarza on wodę w naszym ciele, stąd gdy zabraknie mu materiału do pracy powoduje zmęczenie, brak koncentracji, senność.


Zaledwie jedna szklanka wody do każdego posiłku, to doskonała współpraca z organizmem i sama korzyść dla zdrowia!


Regularność posiłków


Gdy rozpoczynamy dietę wydaje się nam, że jedząc mniej schudniemy w mgnieniu oka.

Mylimy się. Dietetycy uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest, byśmy co 3-4 godziny spożywali posiłek. Regularność to coś, co nasz organizm uwielbia!


Bez jedzenia spada poziom energii, co powoduje głód, poirytowanie, a nawet bóle głowy. Brak posiłku to kolejny krok do zepsucia swojego metabolizmu.


Rozpieszczaj się


Ignorowanie znaków od twojego organizmu to błąd! On sam daje Ci sygnały, co jest mu potrzebne. Odkładanie pragnienia zjedzenia kostki czekolady, to tylko utrudnianie. Skoro dostajesz sygnał - potrzebny jest cukier, energia! To, to zrób.Kostka czekolady jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Czekanie zbyt długo na zaspokojenie prostych potrzeb sprawi, że później przesadzisz z ilością.

Początkowa faza zachcianek jest z reguły podstawowa i nawet najmniejsza ilość usatysfakcjonuje Twój organizm.


Planuj posiłki


Regularne posiłki to wcześniejsze planowanie. Przygotowanie listy zakupów spowoduje unikanie przejść przez regały, w których nie powinno Cię być. Nie będziesz nabierał się na zgubne promocje i pominiesz półki ze słodyczami.

Przygotowanie posiłku pozwoli Ci dokładnie kontrolować swoje porcje.


Odpowiednia ilość jedzenia w pudełku to pewność, że nie sięgniesz po więcej. Gotując obiady w domu wykorzystuj różnego rodzaju składniki, nie zapominaj o odpowiedniej ilości warzyw. Dodawaj migdały, orzechy, przyprawy. Spraw, by dania były aromatyczne.


Oddaj się w dobre ręce


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów catering pudełkowy to nie tylko diety redukujące, to także diety dla wegetarian, sportowców, dla wszystkich, którym brakuje czasu na gotowanie.

Dietetycy wraz z szefami kuchni przygotowują odpowiednie menu na

każdy dzień, by zapewnić Ci odpowiednią dawkę kalorii i składników odżywczych.


Gotowe posiłki z cateringu to oszczędność czasu i stresu.

Rozpoczynając zmiany w swoim życiu zacznij od siebie, a my jesteśmy tu dla Ciebie!27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page